Czym warto się kierować kupując reduktor ciśnienia?

Wybór reduktora ciśnienia powinien być przemyślany, dlatego, że zły typ spowoduje nie tylko zwiększenie opłat korzystania z instalacji, lecz przede wszystkim może skutkować uszkodzeniem całego układu wodociągowego. Trzeba poprosić o poradę fachowca.

Najistotniejsza jest znajomość na temat tego czym są reduktory ciśnienia. Najważniejszym detalem całego urządzenia jest błona, która w czasie, gdy brak jest przepływu jest dociskana a tym samym powiększa się nieszczelność. Rzecz jasna taki wynik we współczesnych urządzeniach jest pozyskiwany dzięki bardziej złożonym rozwiązaniom, lecz zasada jest identyczna, a więc trzy składniki membrana, uszczelnienie i zawór (kliknij tu) współgrają wspólnie.

Zawór ciśnieniowy
Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Na co zwrócić uwagę wybierając reduktory ciśnienia? Bardzo ważny jest surowiec, z którego są wykonane. Bardzo często posiadacze kierują się ilością pobieranej wody im intensywniejszy pobór tym surowiec musi być solidniejszy np. można wybrać mosiądz. Innym warunkiem, na który warto zwrócić uwagę są rozmiary. Reduktory ciśnienia powinny być dopasowane do wymiarów rury doprowadzającej. Dobrze jest zainstalować reduktor razem filtrem. Na rynku dostępne są typy posiadające nastawę stałą i trochę droższe z nastawą z możliwością regulowania manualnego. Reduktory podobnie jak zawory regulacyjne muszą być montowane z dużą precyzją, a miejsce zamontowania powinno być przemyślane.

Zakup reduktora nie jest tylko drogim wymysłem, lecz przede wszystkim koniecznością. Dlatego, że bezusterkowo dostosowany reduktor to przede wszystkim osłona aparatury przed uszkodzeniami, których przyczyną jest za duże ciśnienie, ale również sposobem na większe zredukowanie ewentualnych deficytu wody w całości armatury. Nie trzeba zapominać o wykorzystaniu rady specjalisty przy montowaniu.