Dlaczego ogrodowe figury cieszą się takim zainteresowaniem, jak je dobrze wybierać.

Pośród wyposażenia ogrodowego nie można nie wskazać najróżniejszych figurek i figur. Tak naprawdę są one w ogrodach obecne od wielu lat, w dawnych czasach do ich wykonywania zatrudniano znanych artystów, a te jakie ocalały obecnie są cenionymi zabytkami.

krasnal ogrodowy
Autor: August Axel
Źródło: http://www.flickr.com

Powszechne figury ogrodowe (przenieś się tutaj) to krasnale. Pierwsze takie figury prawdopodobnie występowały już w XVIII stuleciu, w niemieckich siedzibach, których właścicielami byli posiadacze warsztatów. Pierwsze przynależące do zakresu garden figures krasnale stylizowane były na górników – miały długą brodę i spiczastą czapeczkę. Z upływem czasu wygląd ogrodowych krasnali ewoluował. Stało się to m.in. z pomocą baśni braci Grimm. Również w produkcjach Disneya bardzo często występowały krasnale, posiadały one wielobarwne stroje, niektóre nie posiadały brody lub zwyczajnie były małe. Odtąd figurki krasnali były bardziej przyjemne, dlatego dziś każdy wielbiciel tych drobnych bohaterów może odnaleźć odpowiedni typ dla swojego ogrodu.

Szlachetne figury ogrodowe to bez wątpienia jasne, betonowe fontanny. Szumiąca woda sprawia, że zwyczajny ogródek przekształca się w niezwykły ogród, przykładowo przy zamku. Ogrodowe wodotryski mogą być rzeczywiście imponujące – najważniejsze, aby wykonane były z dobrej jakości materiałów. Wybór jest bardzo duży, dzisiejsze fontanny to wiele kształtów (studnie, kaskady, przyścienne figury ogrodowe) jak również rodzajów.

Szukasz dodatkowych wiadomości na omawiany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej atlas części a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Punkty specjalizujące się w sprzedaży ogrodowych wodotrysków posiadają w swojej ofercie standardowe, klasyczne modele, jak i różne misy ozdobione figurkami rusałek bądź młodych kobiet – więcej tutaj. Tego typu figury ogrodowe są wspaniałą dekoracją ogrodu, a wydawany przez nie szum wody może relaksować.

Jednakże garden figures to nie wyłącznie osoby krasnoludków lub rusałek. To również figurki osób świętych. W naszym kraju bardzo popularne jest umieszczanie w ogródkach figurek przypominających Jezusa bądź też Maryję. Niegdyś takie figury przekazywały słowa Pisma Świętego tym, którzy nie byli w stanie czytać. Dziś to po prostu możliwość na przedstawienie kultu Boga i wszystkich świętych.

Figury ogrodowe
Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

Da się zauważyć, że sympatia do zwierząt jest powszechna zarówno wśród rodziców ,a także juniorów.
Rzecz jasna dużo będzie zależało od tego, jakie figury się wybierze, ale wymagać to będzie od posiadacza ogrodu podjęcia trudu żeby poszukać czegoś naprawdę ciekawego i oryginalnego. A możliwości w tym względzie są naprawdę duże, ponieważ garden figures sprzedawane są w niezliczonej ilości wzorów, różniących się zarówno materiałem, jak i kolorem.

Oprócz słynnych już krasnali dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład figury zwierząt czy bajkowych, fantastycznych postaci, wprawiając oglądających w wesoły, radosny nastrój. Są one dostępne też w różnych wielkościach, od naprawdę niewielkich aż po wysokie na półtora metra postacie. Takie figury dekoracyjne bardzo dobrze będą się sprawdzać w ogrodach, ale też stanowić mogą ciekawe uzupełnienie wodnych oczek.

Wysoką jakość prezentują też figury wykonane z rozmaitych metali. Wykorzystuje się przy nich między innymi żeliwo oraz brąz, wprawdzie ich ceny będą sporo większe niż figur wykonanych z innych materiałów, lecz poziom wykonania jest nieporównywalny.