O czym pamiętać przed wyborem płyt uszczelkarskich? Jakiego rodzaju warunki powinny być spełnione?

Płyty uszczelkarskie muszą być nowatorskimi materiałami, które są najlepsze|najbardziej najbardziej właściwe do przygotowania technicznych uszczelnień, jakie są odporne na szeroki zakres ciśnień i temperatur. Powinny być kompozytem najwyższej jakości włókien aramidowych, specjalistycznie przygotowanych składników i wypełniaczy nieorganicznych.

Płyta uszczelkarska Polonit
Autor: Polonit
Źródło: http://polonit.pl/

Powinny być wykonane z zachowaniem najważniejszych wymogów, czyli ISO-9001. Tego rodzaju coś gwarantuje, iż płyty uszczelkarskie są porządne i utrzymane na najwyższym poziomie. Płyty tego rodzaju muszą spełniać wszelkie wymagania i posiadać najlepsze parametry techniczne. Są różne typy takich płyt, niekiedy ciężkie warunki nie pomagają na używanie jednego modelu, to zawsze można wybrać modele na bazie grafitu ekspandowanego lub PTFE. Wyroby tego typu są najwyższe jakościowo, charakteryzują się niezawodnością.

Najbardziej profesjonalne firmy posiadają produkty, które są stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń. Na uszczelnienia techniczne wpływa bardzo dużo czynników, wynikają one z montażu, parametrów oraz uszczelnionego medium. Ważne są też elementy dodatkowe, takiego rodzaju jak koszulka ceramiczna. Przed montażem zresztą powinniśmy pamiętać o ważnych kwestiach. Przed wyborem materiału należy uwzględnić wiele elementów. Najważniejsze z nich to temperatura jak i ciśnienie pracy, lecz również rodzaj uszczelnianego medium i konstrukcja złącza.

Odwiedź autorski serwis – należy wejść w umieszczony poniżej link i w nowym artykule masz możliwość poczytać ekstra wiadomości na ten ciekawy temat.

Pojawiają się również pozostałe czynniki, które wpływają na skuteczność uszczelnienia, takie jak cykliczność pracy, drgania mechaniczne czy kondycja techniczna kołnierzy. Jak będziemy o tym pamiętać, to możemy być przekonani, że wybierzemy najlepszą płytę uszczelkarską, tego typu, jaka najlepiej spełni wymagania odnośnie pojawiających w danym złączu warunków pracy.

By jednakże uszczelnienie było w stanie długo oraz stabilnie pracować, niezbędne jest spełnienie określonych wymogów odnoszących się do różnorodnych czynników, takich jak kołnierze, śruby, jak i sposób montażu. Najważniejszym warunkiem jest zapewnienie równoległości oraz płaskości współpracujących kołnierzy. Jeśli będziemy o tym pamiętać uzyskamy na całej powierzchni właściwie uszczelnione zaciski montażowe, większe od wymaganych obliczeń, lecz takie też, które nie przekraczają naprężenia.