Rodzaje piecy używanych w układach centralnego ogrzewania, jakie zalety mają piece z podajnikami.

W naszej strefie klimatycznej konieczne będzie zapewnienie w domu czy mieszkaniu odpowiedniego ogrzewania. W przypadku budynków wielorodzinnych sprawa będzie prosta, bo najczęściej posiadał on będzie własną kotłownię lub podłączony będzie do sieci ciepłowniczej. Lecz właściciele jednorodzinnych domów będą musieli zastanowić się nad tym, żeby zapewnić jakieś grzanie.

tableau - kominek

Autor: Portal Jak-Budowac.pl
Źródło: http://www.flickr.com

Do dyspozycji będzie kilka różnych opcji, a wybieranym przeważnie rozwiązaniem będą piece na paliwo stałe. Ostatnio w stosunku do nich narosło wiele kontrowersji, ponieważ ich przeciwnicy zarzucają, że doprowadzają one do dużego zanieczyszczenia przyrody. Faktycznie starsze urządzenia sprzed lat tak mogą robić, zwłaszcza jeśli ich posiadacze nie zawsze używali do palenia tylko drewna albo węgla, a wkładali wszystko, co im się znalazło w rękach. Jednak współczesne piece węglowe są faktycznie dużo bardziej przyjazne i bezpieczne dla otoczenia, co będą potwierdzać ich parametry i certyfikaty. A poza tym charakteryzują bardzo dużą wygodą przy użytkowaniu, co także było dużą bolączką starych konstrukcji.

Wcześniejsze modele pieców oparte są na górnym spalaniu, które ma wymienione przed chwilą wady. Spalaniu w nich ulega całość włożonego paliwa, co przeważnie może powodować emisję najróżniejszych zanieczyszczeń.

Jeśli zainteresowały Cię wiadomości w naszym wpisie, to doczytaj i sprawdź (https://wibako.pl/naprawa-pomp-i-silnikow-hydraulicznych-linde) kolejne opisy na następnej stronie, która jest pod poniższym linkiem.

Dodatkowym problemem jest w nich konieczność ciągłego uzupełniania paliwa, gdyż po paru godzinach wszystko by zgasło i zrobiłoby się chłodno. Wspomnieć też należy o wydajności, niekontrolowane dokładanie węgla niestety nie należy też do bardzo ekonomicznych rozwiązań. Powyższych wad nie posiadają kotły z podajnikiem, które od jakiegoś czasu bardzo zyskują na popularności.

Stosują one nowoczesne rozwiązania sterujące, dzięki którym powietrze i paliwo podawane są na palenisko w dokładnie określony sposób. Dzięki wyposażeniu pieca w podajnik wystarczy raz na kilka dni dosypać do niego węgla i posprzątać popiół. Dzięki takiemu sposobowi spalania piece te mają znacznie lepszą skuteczność, a równocześnie emitują znacznie mniej niebezpiecznych związków.