Zdaj się na profesjonalistów w swojej dziedzinie, odbiór mieszkań od dewelopera

Każdy, kto nabywa nowe lokum od dewelopera, żywi nadzieję, iż jest ono wykończone jak należy. Gwarancję spokojnie przespanych nocy będziemy mieć jedynie wówczas, gdy właściwie dokonamy jego odbioru. Jak powinien przebiegać odbiór mieszkania od dewelopera?

mieszkanie
Autor: Prestige PR
Źródło: Prestige PR

Podstawowa zasada: nie róbmy nic w pośpiechu. Nie dajmy się poganiać przedstawicielowi dewelopera. Miejmy na uwadze by entuzjazm przeszkodził nam w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym zamieszkamy. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo uważnie. Jeżeli teraz dostrzeżemy i zgłosimy uwagi, unikniemy dalszych kosztów za naprawy. Tak to jest, jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie (klik!).

Udając się na odbiór mieszkania od dewelopera, radzimy by zaprosić do oględzin osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która krytycznym okiem spojrzy na poziom wykonanych robót. Wymagana jest precyzja i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle naturalnym, które pozwoli na dostrzeżenie prawdopodobnych niedoskonałości.
Zdarza się, że prosimy o pomoc osoby, które ową sytuację już ”przerabiały” – nie jest to najlepsze rozwiązanie. Nie możemy mieć bowiem pewności, że

mieszkanie
Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com

zauważą wszystkie najmniejsze usterki oraz, że będą w posiadaniu specjalistycznych narzędzi. Optymalnym rozwiązaniem jest pójście na odbiór techniczny z kompetentną osobą – . przedstawicielem firmy zajmującej się odbiorem mieszkań – polecamy.

Poszukujesz ciekawych danych na omawiany wątek? Świetnie się składa, ponieważ pełny tekst posiada informacje warte zainteresowania, które są również bardzo fascynujące.

Nawet nowe mieszkania Warszawa mogą mieć wady.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu zawodowemu sprawdzi on punkt po punkcie, pomieszczenie za pomieszczeniem, tj. piony i jakość tynków ścian czy sufitów, instalację gazową, centralnego ogrzewania i elektryczną, stolarkę (okna i drzwi), posadzki itp. Dokona wiarygodnej oceny nabywanej nieruchomości i profesjonalnie będzie motywował potrzebę wprowadzenia zmian (po wykonaniu odbioru możemy liczyć na opracowany protokół oraz dokumentację fotograficzną).

Najbezpieczniej będzie , gdy wpiszemy w wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie czy dom, np.

Pytacie niekiedy o naszą kolejną witrynę. Oto ona. Trzeba kliknąć w poniższy link i można zobaczyć ponadto kolejne interesujące artykuły.

oferta odbioru mieszkania, a zobaczymy listę ofert z której na pewno zdecydujemy się na taką, która spełni nasze oczekiwania.